Ką reiktų žinoti planuojantiems lankytis Tailande, karaliaus gedulo laikotarpiu

Prieš kelias dienas pasaulį sukrėtė skaudi žinia. Spalio 13d. Tailando karalius King Bhumibol Adulyadej sulaukęs 88 metų pasitraukė iš gyvenimo. Visų mylimas ir gerbiamas karalius buvo laikomas vienybės, taikos skleidėju. 

Tailando “tėvo” netektis pasėjo nežinią ir nerimą žmonių mintyse. Per visą šalį nuvilnijo liūdesio banga ir nerimas dėl šalies ateities. Viena iš daugiausia pelno nešamų sričių šalyje – turizmas. Atvykstamuoju turizmu užsiimantys asmenys drąsiai rekomenduoja neatšaukinėti kelionių, atvykti ir tvirtina, kad visi galės mėgautis Tailande teikiamais malonumais. Planuojantiems vykti į Tailandą karaliaus gedulo laikotarpiu, reiktų atkreipti dėmesį į rekomendacijas  lankantis šalyje.

Ko tikėtis?

Esant gedului šalyje, kelias pirmąsias dienas neveikia svarbios institucijos, kurios vėliau dirba pagal grafiką. Šalyje viena iš pagrindinių pajamų sričių yra turizmas, čia jis toliau vystomas ir veikia stabiliai. Visi viešbučiai, SPA centrai, masažų salonai, prekybos centrai, parduotuvės, ekskursinės programos ir pan. dirba nusistovėjusia tvarka. Pagal santvarką po karaliaus mirties skelbiamas gedulas, kuris tęsiasi mėnesį laiko. Gedulo metu atšaukiami pramoginiai renginiai, neorganizuojamos šventės.  Šiuo periodu vietiniai rengiasi baltai arba juodai, šios spalvos išreiškia pagarbą ir liūdesį netekties metu. Spauda, televizija taip pat neretai informaciją pateikia juoda/balta formatu, tai yra visiškai normalu ir nereiktų baimintis.

Sukhothai (Pasaulio istorijos paveldo šventyklų kompleksas)
Sukhothai (Pasaulio istorijos paveldo šventyklų kompleksas)

Ar saugu vykti į šalį?

Jeigu planavote ar jau turite lėktuvo bilietus, kelionės neatšaukite. Šalyje yra visiškai saugu, čia dar labiau sugriežtinta apsauga, visi vietiniai atidžiau seką situaciją savo aplinkoje ir yra visada pasiruošę nelaimės atveju. Pagrindiniai turistiniai objektai veikia toliau, plaukiojantis turgus, Kwai upės tiltas, istoriniai komplesai ir panašiai.

Mae Yen krioklys, Pai provincija
Mae Yen krioklys, Pai provincija

Ar verta atidėti kelionę?

Įsigijusiems keliones, rekomendacija yra laikytis numatyto plano. Gedulo laikotarpiu galbūt neišvysite Grand Palace (istorinių rūmų) ar kelių šventyklų, tačiau ką veikti čia visada rasite. Tam tikri objektai ar renginiai nebus prieinami iki spalio mėnesio pabaigos, vėliau visi objektai ir vėl bus atviri lankytojams, renginiai, festivaliai perkeliami tolimesnėmis datomis. Tiek didmiesčiai pasiūlys gerai išvystyta infrastruktūrą, tiek salose galėsite kaip ir planavę mėgautis ramiu poilsiu, SPA procedūromis, masažais ant jūros kranto, mėgautis egzotiškais vaisiais, tradicine tailandietiška virtuve, nardymu, išvykomis laivais, ekskursinėmis programomis ar galiausiai rasite čia labiausiai patinkančius jogos ir meditacijos centrus.

Kaip pasiruošti atvykstantiems į Tailandą?

Atvykus į šalį, galbūt ir nepasitiks tūkstantis šypsenų, tačiau tailandiečiai ir toliau elgiasi pagarbiai ir maloniai su turistais ar svečiais atvykstančiais į jų šalį. Keliaujantiems į Tailandą ir suvokiantiems esamą padėtį, rekomenduojama pasiimti bent keletą baltų ar juodų rūbų, kuriuos maloniai rekomenduojama devėti viešose erdvėse išreiškiant pagarbą ir supratimą vietiniams gyventojams. Savarankiškiems keliautojams atvykusiems į šalį, rekomenduojama naudotis viešuoju transportu, autobusais, traukiniais, tuk – tukais, taksi automobiliais (ypač didžiuosiuose šalies miestuose) išvengiant spūsčių sausakimšose gatvėse.

Tuk - Tukai
Bankokas, Tuk – Tukai

Svarbus renginių, objektų sąrašas ir jų statusas gedulo periodu

Grand Palace (Didieji rūmai) – viena iš daugiausiai turistų sulaukiančių objektų Bankoke. Rūmų komplekse vyksta svarbiausios ceremonijos, įskaitant ir laidotuves. Šiuo metu rūmų kompleksas neprieinamas, laukiami tolimesni nurodymai.

Nana Plaza ir Soi Cowboy – Bankoką garsinantis raudonųjų žibintų kvartalas, garsėjantis barais, kavinėmis, įvairiomis pramogomis. Dienos metu kavinės, barai veikia, vakariniai šou neveikia iki spalio mėnesio pabaigos.

Teatrai ir kino teatrų salės visoje šalyje yra itin populiarūs tarp vietinių. Spektakliai ir kino seansai išreiškiant pagarbą, nebus transliuojami iki spalio 14d. Kai kurie festivaliai atšaukti, nemaža dalis renginių bus perkeliami ir vyks vėlesnėmis datomis.

Sporto šventės ir renginiai. Deja, nemaža dalis turėjusių vykti sporto renginių artimiausiu metu yra atšaukti arba atidėti.

Soi Cowboy
Bankokas – Soi Cowboy

Full Moon Party – didelis jaunimo traukos centras yra naktiniai vakarėliai Koh  Pha-ngan saloje. Vakarėliai atšaukti iki gedulo pabaigos. Saloje įsikūrę barai ir kavinės dienos metu veikia. Kai kurios kavinės ar barai vakare groja ramią muziką.

Koh Pan - ghan
Koh Pan – ghan

 

 

10Shares

Author: Ingrida

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.